Relacja z działalności SK LOP w roku szkolnym 2012/2013, działającego na terenie Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku

logo_lop_male

W artykule opis najważniejszych działań

Przeprowadzone akcje, lekcje, konkursy:

1. Zbiorka surowców wtórnych - zbiórka baterii przez cały rok szkolny (L. Jaruszewska).
2. 22.10.2012 - K. Zęgota zaprosiła na lekcję przyrody do klasy IVb przedstawiciela Ligi Ochrony Przyrody p. Katarzynę Kamińską która przeprowadziła ciekawą lekcję nt. "Lekcja o lesie"
3. 22.10.2012 - L. Jaruszewska również zaprosiła na lekcję przyrody do dwóch klas: IVa i VI b przedstawiciela Ligi Ochrony Przyrody p. Katarzynę Kamińską która przeprowadziła ciekawą lekcję nt. " Życie owadów"
4. 04.10.2012 - K. Zęgota przygotowała i przeprowadziła zajęć terenowych w Parku Oliwskim dla klasy IV b szkoły podstawowej nt. "Poznajemy drzewa iglaste Parku Oliwskiego" wykorzystując materiały uzyskane mi.n. od Zarządu LOP.
5. 10.01.2013 - na terenie ZSSiO odbyła się XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - etap szkolny, przeprowadzony przez p. Katarzynę Zęgota. Do szkolnego etapu olimpiady przystąpiło 12 uczniów naszego liceum. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Aleksandra Łosik kl. IIb LO i Bartosz Czaja kl. I SMS LO.
6. W styczniu 2013 Lucyna Jaruszewska przeprowadziła zbiórkę karmy i kocy dla schroniska dla zwierząt w Sopocie.
7. Dnia 17.04.2013 - w ramach Dnia Otwartego Szkoły odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Katarzyna Zęgota. W konkursie, który miał formę pisemnego testu składającego się z 30 pytań wzięło udział 15 uczniów z klas Va i Vb.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Maria Migdał kl. Va ( 18/30pkt )
II miejsce: Natalia Mosakowska (17/30pkt)
III miejsce: Roman Włodarczyk Vb oraz Marysia Kaczanowska Va (14/30pkt)
8. Dnia 20.04.2013 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbył się etap wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie którzy wygrali etap szkolny. Byli to Aleksandra Łosik z kl. IIb LO (opiekun Katarzyna Zęgota) i Bartosz Czaja kl. I SMS LO (opiekun Przemysław Daszyński). Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 101 uczniów z województwa pomorskiego. Pierwsza część olimpiady składała się z testu pisemnego obejmującego 50 pytań, natomiast do drugiego etapu mającego formę ustną przeszło tylko 7 najlepszych uczniów. Nasi uczniowie dzielnie walczyli i ostatecznie zajęli następujące miejsca: 51. Aleksandra Łosik (31/50pkt.) oraz 70. Bartosz Czaja (28/50pkt.).
9. W maju 2013 uczniowie klas IV b i V b Szkoły Podstawowej nr 75 pod opieką p. K. Zęgota przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Projektu zorganizowanego przez WWF Polska: „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły". Realizacja projektu pozwoliła uczniom szkoły podstawowej poznać gatunki zwierząt zagrożonych wyginięciem. Uczniowie obu klas po zapoznaniu się z charakterystyką gatunków zagrożonych przystąpili w ramach projektu do przygotowania posterów w grupach które następnie prezentowali klasie. Najciekawsze plakaty zamieszczone zostały naprzeciwko sali 130.
10. 15.05.2013 - klasa IV b szkoły podstawowej pod opieką K. Zęgota uczestniczyła w lekcji w ZOO w Gdańsku- Oliwie dotyczącej charakterystyki wybranych ssaków Polski.
11. Dnia 21.06.2013 klasa IVb szkoły podstawowej pod opieką K. Zęgota uczestniczyła w dniu otwartym Wydziału Farmacji GUMED. Zajęcia odbywały się w ogrodzie Wydziału Farmacji, w którym uczniowie poznawali gatunki roślin leczniczych, dowiedzieli się również jakie produkty można otrzymać z róży.

Opracowała: Katarzyna Zęgota
Opiekun SK LOP